teisipäev, veebruar 03, 2009

põige kööki

möödunud nädalavahetus sai ohjeldamatult söödud. vähemalt üks päev läks ka kokkamise tähe all, aga see saadud täiskõhutunne pole täiesti kadunud siiani. et siis peamiselt endale mäletamiseks üks postitus söögist.

laupäev oli mehel sünnipäev. lisaks traditsioonilisele seenepirukale tegime esimest korda ise sushit. õigemini sünnipäevalaps ise tegi. maitses hea. ega me väga hinnata oska, sest mees ise pole eriline riisisööja ja minu kogemused sushi söömises pole ka eriti laialdased. koogiks oli sidruni-kodujuustukook. oli ka hea. nii palju oli erinev, et ladusin selle nagu küpsisekoogi - st ei purustanud ega seganud küpsiseid võiga. kodujuustu oli ka vähem, sest poest toodi vähem... täna ostsin vahendid, et veel teha - sedakorda paneks kreemist osa rohkem ja sidrunit paneks ka veel rohkem.

pühapäeval tähistas vend oma sünnipäeva ja söögiks pakuti pilaffi. hea nagu alati. koogiks tegin lagritsakooki. kuna sealses blogis mainiti ära koogi hall värvus, aga minul seda ei tekkinud, siis tegin ka mõne pildi. oli selline täitsa ilus karameljas toon. äkki see sõltub lagritsast... ja koogiviilust ka üks pilt, kus on näha, et see moosikiht jäi minu koogil näha...

ja sellel kreemil oli nii mõnus mekk, et ma ilmselt katsetan mingil hetkel midagi analoogset zelatiiniga teha. meil õnneks terve pere sööb lagritsaid, kuigi koogil lagritsamaitset tõesti pole. aga kellele ei maitse lagrits, sellele ei meeldi ilsmelt ka see kerge aniisine maitse, mis koogil on

ja mõlemal päeval pakkusin ka doominotrühvleid, mis seni on kõikidele väga maitsenud. tegin katsetuse ka porganditega (idee Pisihaldja blogist) - see kõlbas süüa küll vaid minu emale:P teiste näoilmed ja sõnad väljendasid selget nördimust - no mida sa ometi teinud oled ja kas see sulle endale tõesti maitseb?!

Kommentaare ei ole: