kolmapäev, august 11, 2010

kiika kooki

eelmise kuu lõpus oli natuke rohkem põhjust kooki teha kui muidu. mitte et koogi tegemiseks üldse põhjust vaja oleks. mõtlesin, et teeks vahelduseks jälle midagi uut.

ma ei ole kunagi armastanud beseed. see on liiga magus ja krõbe ja tekitab külmavärinaid. kui ma laps olin ja ema tegi vahel pisikesi beseesid, siis meeldsid mulle need, mis olid natuke kõrbema läinud - pealt pruunikad ja seest nätsked. sel beseed mitte armastaval põhjusel ei ole ma kunagi teinud Pavlovat. nüüd mõtlesin, et prooviks. retsept on pärit Nami-namist.

ma mingit joonist omale ette ei teinud kui suur see kook ahjuplaadil olema peaks. ta vist vajus veel natuke suuremaks ka kui mina ta sinna panin ja nii ei mahtunud kook ühelegi kodus olevale sileda põhjaga koogialusele:P mitte et koogil midagi viga oleks olnud (oli magus), aga ikkagi leidis kinnitust, et ma eelistan teistsuguseid kooke. ilmselt niipea ma beseekooki ei tee.

teine kook oli mustikatega tardunud kook. põhjaks muretaigen ja sisuks kohupiima, vahukoort, toorjuustu, mustikaid, zelatiini. peale mustikad ja valada veel üle ka tarduva mahlaga. vot sellised koogid meeldivad mulle palju rohkem :)

kahjuks ei teadnud enne pildistamist, et olude sunnil pean pilte lõikuma... sis oleks võind kenasti ühesuguse tausta valida.

Kommentaare ei ole: