laupäev, juuni 16, 2012

suur ja kollane jänes

viimasel ajal on väga harva juhtunud, et oma tehtud vidinaist kohe pilti teen. ja siis veel pildid fotokast arvutisse ka tõmban. täna juhtus selline imelugu ja seega teen kohe postituse ka.

eile õhtul mõtlesin, mida kinkida ühele 3-aastasele tüdrukule. nukkudega ta mängima ei pidavat, nii et kaltsunukk langes valikust välja. küll aga pidavat mängima karvaste mänguasjadega. esmalt oli mõte teha üks riidest jänes (linane või puuvillane). joonistasin isegi suure jänese valmis ajalehele. siis oma kangastes lapates jäi silma kollane kergelt karvane riie, mis sai kunagi ostetud ma ei tea milleks. väike jupp. roheline jupp oli ka. kollasest olen kunagi ühe koera õmmelnud. koera lõike asukoht on praeguseks teadmata, nii et koera teha ei saanud. kollase kangajupi laius seadis tingimused jänese suurusele, nii et joonistasin uue jänese.

kangas on mingi trikotaazilaadne ja venis õmmeldes. ja kuna ma ei ole sümmeetriat taotlev inimene, siis saigi jänes omale neli eri pikkuse ja jämedusega jalga. kingipakke külaliste nähes ei avatud - ma loodan, et sünnipäevalaps väga ei ehmunud kui kotist selline loom välja kukkus. kollane kott on ka minu õmmeldud. kotis on suureformaadilised raamatud - et see annab natuke aimu jänese mõõtudest. triibud kõrvadel on patsikummid.

*****************************
teine teema ka siia lõppu.
tegin rabarberijooki. kui hulgas on punane rabarber, siis on joogi värv ikka täiesti võrratu. eelmine joogilaar tuli rabarberitest, kus punast ei olnud ja jook oli selline kahvatut piimjat tooni. ei kutsunud jooma. aga see on nii ilus:)

hiljem lisatud: hea on ka. ega ma muidu seda mitmeid kordi hooajal ei teeks.

Kommentaare ei ole: