esmaspäev, november 12, 2007

2 sinist salli

mõni aeg tagasi avaldas vanem poeg soovi, et tahaks saada omale salli. ilmselt peetakse kaelust siis kuidgai titekaks. või on asi sellest, et klassi parimal sõbral on sall. sest kui salli väljanäegmisest jutt oli, siis pidi see olema samasugune õhuke (ehk siis kitsas) nagu sõbral. mitte selline paks nagu minul.

kuna tol hetkel kodus mingit muud sobivat lõnga käepärast ei olnud, siis võtsin tavalise villase. eks alati saab ju uue salli teha kui ei sobi. pealegi oli vajadus midagi kududa niikuinii, aga puudus (ja puudub siiani) idee, mida teha. kaua sa ikka ainult sokke teed:P ja imekombel laps väga ei protesteerinudki, et sall kare on. natuke vahel ikka ütleb ka, aga kaela panemast pole keeldunud. nö samasse komplekti kuuluva mütsi kandmiseni poel veel jõudnud.

ja siis ütles noorem laps, et tema tahab ka omale salli saada:) siis ma igaks juhuks toppisin talle venna salli kaela ja hõõrusn vastu kaela, et ega kare pole. öeldi, et ei ole ja et see sall sobib väga hästi. tegin siis teise salli, mis sai natuke heledamas toonis ja natuke veel kitsam. laps jäi salliga rahule. ja vanem vend teatas, et selle salli võiks hoopis tema omale saada:P ja jälle oli leitud põhjus kraaklemiseks...

..

vardale on loodud umbes 180 silma ja kootud on ripskoes. sallidel pikkus umbes 115 cm ja laiust 8 ja 10 cm. lõng on pärit Raasikut ja lõngakulu kohta andmed puuduvad.

Kommentaare ei ole: